Dębowe Wiatrówki

Kategorie

Newsletter

Kontakt

Nasza infolinia dostępna jest od poniedziałku do piątku w godz. 10-18

Telefon:+48 600 684 808

Skontaktuj się z naszą infolinią!

Hatsan 90 SAS QT "Dębowy"

Hatsan 90 SAS QT "Dębowy" View full size

Najtańsza wiatrówka "entry level" marki Hatsan. Wprawdzie po tuningu połowa rzeczy ulega zmianie, lecz celność względem wersji pudełkowej wzrasta dwukrotnie. Kolba wykonana z polimeru.

Więcej szczegółów

Stan: Proszę o kontakt w sprawie dostępności przed zamówieniem. Ostatnie sztuki.

600,00 zł

Hatsan 90, jak i jego bracia (model 70 i 80 - różnią się tylko kolbą), to najczęściej kupowana pierwsza wiatrówka dla osób ceniących sobie wysoki stosunek ceny do jakości przy małym budżecie. Turecka firma Hatsan dokonała najwięcej usprawnień w swoich wiatrówkach w ciągu kilku lat, w stosunku do innych firm na rynku. Negatywne opinie powtarzane na forach internetowych powoli stają się nieaktualne. Hastany z najnowszej serii posiadają lufę zdolną do tak celnego miotania śrutu, że dla wprawnego strzelca osiągnięcie powtarzalnego trafienia do korka od butelki PET na 30 metrów jest fraszką. Na uwagę zasługuje także mocno zmodyfikowany mechanizm spustowy w stosunku do wczesnych modeli tej wiatrówki, powtarzalny i wyczuwalny. Strzał cichy, energetyczny.

Zagalopowałem się. Powyższy opis i możliwości karabinka przedstawiają stan po tuningu. Niestety Hatsan 90 pozostaje wiatrówką budżetową i prosto z pudełka cierpi na wiele bolączek, będących konsekwencją niskiej ceny. Elementy spustu często są chropowate, co nie pozwala na powtarzalną jego prace, uszczelka tłoka jest wykonana z twardego plastiku, co nie pozwala jej sprężać powietrza powtarzalnie. Wewnątrz znajdziemy opiłki metalu i inne pozostałości poprodukcyjne. Sprężyna źle zarobiona na końcach, prowadnica za luźna powoduje nieprzewidywalne drgania wiatrówki. Zakończenie lufy jest często nieprawidłowo obrobione i o ile gwint i jakość przeowdu pozwala na celne strzelanie, to samo zakończenie lufy powoduje spadek celności.

Dębowe wiatrówki przychodzą z pomocą i w cenie zawarty jest pełny tuning, czyli:

- Mycie systemu wiatrówki i usunięcie fabrycznych nadlewek, wiórów i zadziorów, które pozostały po obróbce. Pozwala to systemowi  działać płynniej.
- Wymiana sprężyny i dopasowanie dłuższej do niej dłuższej prowadnicy z ertalonu, co wytłumia drgania i wycisza strzał.
- Wymiana fabrycznej uszczelki z twardego plastiku na dopasowaną samosmarującą. Pozwala to sprężać powtarzalnie powietrze i uzyskać stabilność prędkości wylotowej. Fabryczna uszczelka dodatkowo jest często uszkodzona przy montażu.
- Poprawa pracy spustu przez odpowiednią regulację, polerowanie elementów współpracujących i smarowanie. Dobry i wyczuwalny spust to jedna z podstaw celności. Poprawa jego elementów pozwala mu płynnie i powtarzalnie pracować.
- Poprawa i wykonanie nowego zakończenia lufy, tak zwanej "korony", co pozwala śrutowi opuścić lufę całym swoim obwodem jednocześnie, niwelując zjawisko "koziołkowania śrutu".

Po wszystkich zabiegach produktem końcowym jest wiatrówka trwała, celna, solidna, bezkompromisowa. Dębowa.

 

Gwarancja producenta 24 miesiące.

Gwarancja www.debowewiatrowki.pl 12 miesięcy. (więcej szczegółów na stronie "o nas")